Český Krumlov a Holašovice – Jihočeské klenoty UNESCO

Vydejte se s námi poznat jedny z nejkrásnějších památek Jižních Čech zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO, malebnou vesničku Holašovice a majestátní bránu Šumavy, město Český Krumlov.

Výlet zahájíme zastávkou na rozlehlé návsi Holašovic, které jsou nejzachovalejším souborem usedlostí selského baroka u nás. Neopakovatelnou atmosféru návsi, tvořené zachovalými a citlivě udržovanými průčelími a štíty jednotlivých statků a sýpek, krásně doplňuje malý barokní kostelík, kovárna a rybníček lemovaný majestátními lípami.

Atmosféru jedno z nejnavštěvovanějších míst České republiky Českého Krumlova, jindy tolik oblíbeného u zahraničních turistů, si nyní vychutnáme v poklidu a naplno na nás tak dýchne kouzlo středověkého centra obklopeného meandry Vltavy. Město vám přestaví náš průvodce. Zajdeme jak na nejnavštěvovanější turistická místa, tak do zajímavých zákoutí, která mnohými zůstanou neprávem opomenuta.

Obdivovat budeme dominantu celého města, rozsáhlý areál zámku s řadou nádvoří i nezaměnitelnou věží s její typickou siluetou doplňující panorama města. Určitě nejen děti budou nadšené z roztomilých medvědů chovaných v hradním příkopu. V křivolakých uličkách historického centra si připomeneme filmy, kterým město propůjčilo své kulisy, z nichž asi nejoblíbenější je pohádka Anděl Páně. Zavítáme na kouzelné Náměstí svornosti s radnicí, kašnou a morovým sloupem. Projdeme přes Lazebnický most spojující jednotlivé části města a pokocháme se výhledem ze zámeckého ochozu.

Během společné prohlídky města zavítáme i do zámeckých zahrad. V krásně udržované „francouzské“ části nás upoutá kaskádovitá fontána s kulisou kopců Blanského lesa v pozadí. V „anglické“ části zahrad budeme obdivovat barokní letohrádek Belárie i unikátní otáčivé hledištěm využívané k divadelním a operním inscenacím pod širým nebem.

Po společné prohlídce budete mít možnost vyrazit fakultativně na prohlídku zámeckých interiérů, do muzea světoznámého secesního malíře Egona Schieleho, Muzea marionet či do Zrcadlového labyrintu. Jiní daní možná přednost Muzeu voskových figurín nebo dokonce Muzeu tortury, práva útrpného, kde na nás dýchne stinná stránka středověku. Někdo si raději projde promenádu s četnými obchůdky a suvenýry nebo si jen tak posedí v některé z mnoha hospůdek či kaváren a bude ze břehu pozorovat vodáky překonávající krumlovské jezy.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacecenanástupní místa
V-RD517
volno
sobota
15. 8. 2020
Český Krumlov
a Holašovice
1190 Kč
Praha, Benešov, Tábor


Nástupní místa

městoupřesnění místačas srazu
Praha
Praha 6, od hotelu Diplomat, Evropská 370/15
8:00
Benešov
Benešov - před hotelem Benica, ulice Ke Stadionu
9:00
Tábor
Tábor – parkoviště u vlakového nádraží, ulice Valdenská
9:40


Program výletu

Sraz dle uvedených nástupních míst; uvedený program viz výše; předpokládaný návrat zpět - Tábor cca 18:30, Benešov cca 19:30, Praha cca 20:30.

Doprava

Autobusem splňujícím normy EU

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu; služby průvodce po celou dobu výletu.

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace