Do Londýna za poznáním či nákupy

Navštivte s námi královské město Londýn a poznejte nejkrásnější památky této britské metropole. Překročte nultý poledník v Greenwich, obdivujte britské korunovační klenoty v středověké pevnosti Tower a vychutnejte si plavbu po řece Temži.Poznejte historii této okouzlující metropole nad Temží a prohlédněte si její nejslavnější památky s naším profesionálním průvodcem.

Při plavbě po kanálu La Manche do Spojeného království nás přivítají slavné křídové bílé útesy u přístavu Dover. Prohlídku britské metropole nad Temží začneme v Greenwiche. V této malebné městské části ve východním Londýně uvidíme známou plachetnici Cutty Sark, které se přezdívalo Královna oceánů, trhající za své doby mnoho rychlostních rekordů, a která je jednou z posledních plachetnic, které převážely čaj. Dále uvidíme královskou observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník, od kterého se počítá zeměpisná délka. Zúčastníme se vyhlídkové plavby po řece Temži, při níž uvidíme mimo jiné i slavný most Tower Bridge. Poté navštívíme nejstarší londýnskou pevnost Tower of London. Nakoukneme do její krvavé historie, podíváme se do nejstarší části pevnosti White Tower a nevynecháme ani britské korunovační klenoty. Přes slavný zvedací most Tower Bridge, který tvoří jeden z hlavních londýnských symbolů, se přesuneme do londýnské čtvrti Bankside, kde si ukážeme vojenský křižník HMS Belfast, druhý nejvyšší evropský mrakodrap The Shard či Golden Hinde, repliku vlajkové lodi Francise Draka.Dále bude naše procházka pokračovat kolem Shakespearova divadla Globe, nevynecháme ani pohled na galerii Tate Modern a přes moderní pěší most Millenium Bridge se přesuneme zpět do čtvrti City, kde budeme obdivovat její dominantu − majestátní St. Paul’s Cathedral. Metrem přejedeme na nejznámější londýnské náměstí Trafalgar Square za prohlídkou historické části Westminster. Významná třída Whitehall nás dovede k sídlu parlamentu Houses of Parlament s proslulou hodinovou věží Big Ben i k sousedícímu Westminster Abbey. Jedním z nejhezčích královských parků St. James‘s Park projdeme až k sídlu britské královské rodiny Buckingham Palace. Na závěr nezapomeneme ani na světoznámou nákupní třídu Oxford Street, kde na vás čekají stovky obchodů nejrůznějších značek včetně nejluxusnějších butiků. Můžeme navštívit také kouzelné hračkářství Hamley‘s či několikapatrový obchodní dům Lillywhites. Na Oxford Street si na své přijdou opravdu úplně všichni - současné módní oblečení za bezkonkurenční ceny naleznete v několikapatrovém populárním obchodě Primark, vyznavači sportovních aktivit jistě uvítají návštěvu obchodu Sports Direct a ti, kteří hledají něco typického pro Londýn, by měli zamířit do obchodního domu Marks & Spencer.

V případě zájmu lze navštívit muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s.

GreenwichLondýnská čtvrť Greenwich leží v jihovýchodní části města, přímo u břehu řeky Temže. Jedná se o malebné, klidné místo, kudy prochází Nultý Poledník, v jeho blízkosti se nachází i Námořní muzeum National Maritime Museum. Muzeum nabízí ukázky starých lodí, jejich makety a popisy, staré sbírky věcí souvisejících s námořnictvem, popisy námořních bitev, slavných mořeplavců, nebo např. námořnické oblečení.
Za námořním muzeem se rozkládá rozlehlý Greenwichský park, skrze který vede přímá cesta nahoru na kopec ke Královské observatoři, která je proslulá především tzv. Nultým poledníkem. Nultý poledník (Prime Meridian) je místo, od něhož se počítá zeměpisná délka. V roce 1884 bylo mezinárodní konferencí určeno jako tzv. bod nula. Od tohoto místa se určuje východ a západ. Pokud na něm stojíte, máte jednu nohu na východě, druhou na západě.
Nachází se zde také stará plachetnice Cutty Sark. Skutečná loď, se kterou byl v dávných dobách rozvážen čaj. Byla držitelkou mnoha rychlostních rekordů zejména v plavbě z Austrálie do Velké Británie. Proto byla loď ve své době nazývána Královnou oceánů.
U plachetnice Cutty Sark se nachází také The Old Royal Naval College, Stará královská námořní akademie a The Queen House neboli Dům Královny. Jedná se o poměrně rozsáhlý, architektonicky velmi pozoruhodný komplex, který velmi zajímavě kontrastuje s blokem moderních budov a mrakodrapů na protější straně Temže.

Tower of LondonProhlídka majestátního hradu Tower of London, který byl v minulosti svědkem mnoha důležitých historických událostí a dnes jsou zde uloženy britské korunovační klenoty pro Vás bude jedinečným zážitkem. Nejdříve si povíme něco o pohnuté historii této nejzachovalejší středověké pevnosti v Británii. Poté se přesuneme do budovy bývalých kasáren Waterloo Block, kde jsou uloženy korunovační klenoty. Prohlédneme si zde jejich nejslavnější součást - The Imperial State Crown, kterou tvoří téměř 3 000 diamantů či nejslavnější a největší diamant světa Koh-i-Noor neboli Hora světla, který je zasazen v platinové koruně Alžběty, královny matky. Navštívíme také nejstarší část pevnosti White Tower, kde se v současné době nachází kaple svatého Jana a je zde umístěna výstava zbraní, brnění a mučících nástrojů. Projdeme se po středověkých hradbách a navštívíme pevnostní věže, z nichž některé v minulosti sloužily jako vězení. Nedílnou součástí a symbolem dnešního Toweru jsou Yeoman Warders neboli Beefeaterové, kteří Vám zodpoví jakýkoliv dotaz týkající se pevnosti a rádi se s Vámi vyfotografují.

Madame Tussaud’sNeopakovatelný zážitek váš čeká v Madame Tussaud’s. Nejprve se ocitnete na večírku, který se celebritami jen hemží. Potkáte zde například Johnnyho Deppa, Leonarda DiCapria, Angelinu Jolie či Bradem Pittem. Chybět nebudou ani postavy z filmů a pohádek - uvidíte Indiana Jonese, Terminátora či zeleného zlobra Shreka. Osobnosti, které se proslavili sportovními výkony, tu zastupuje fotbalista David Backham, sprinter Usain Bolt či tenista Rafael Nadal, hudebníky skupina The Beatles, král popu Michael Jackson nebo populární Justin Beiber a seznámíte se také s britskou královskou rodinou. Následně usednete do tradičního černého taxíku a vydáte se na projížďku, která vám přiblíží historii Londýna. Pro největší odvážlivce jsou připraveny děsivé Chambers of Horros (komnaty hrůzy) či atrakce Scream s živými herci, ve které se ocitnete uprostřed probíhající vzpoury ve vězení. Na své si přijdou i fanoušci komiksových superhrdinů. Nejprve budou moci shlédnout krátký film ve 4D kině a poté se blíže seznámit se Spider-Manem, Iron Manem či Wolverinem.

Termíny a ceny - Londýn

č. zájezdutermíndestinacecena zájezdu
za osobu*
nástupní místa
V-PZ512
není vypsán
žádný termín
Londýn
Velká Británie
2 990,- Kč
Praha, Beroun, Plzeň

*bez rozdílu věku (dítě či dospělá osoba)

Nástupní místa a časy odjezdů


Přesné místo nástupu a čas odjezdu Vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.


Praha - od hotelu Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 (sraz cca 13:00 - 15:00, návrat cca 15:30 - 17:30);


Beroun - parkoviště u čerpací stanice OMV, vedle obchodního domu Kaufland (roh ulic Obchodní a U Dálnice) (sraz cca 13:45 - 15:45, návrat cca 14:45 - 16:45);


Plzeň - autobusová zastávka Ústřední hřbitov II. (otočka autobusů), vedle obchodního domu Tesco (Rokycanská) (sraz cca 14:30 - 16:30, návrat cca 14:00 - 16:00)

Program zájezdu


1. den - sraz v odpoledních hodinách

2. den -přeprava trajektem přes kanál La Manche, prohlídka Greenwich, plavba po Temži, návštěva Tower of London vč. korunovačních klenotů, jízda londýnským metrem The Tube do centra Londýna, prohlídka města s průvodcem a volný program, fakultativní návštěva Madame Tussaud’s Museum (sled jednotlivých částí programu se může z důvodu návaznosti prohlídek lišit), odjezd ve večerních hodinách

3. den - návrat v odpoledních hodinách

Doprava

Během zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací, DVD a WC.

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Pojištění léčebných výloh

Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh (+ 80 Kč/osoba) či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku + 160 Kč/osoba).

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, přepravu trajektem přes kanál La Manche, zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje vstupné

děti do 15,99 letdospělí
Plavba po Temži, Tower of London, jízdenka na metro*
£21,00
£39,50
National Maritime Museum
zdarma
zdarma
Madame Tussaud's, jízdenka na metro
£30,00
£38,00

* Vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu, je úhrada nutná. V případě zájmu o rezervaci Madame Tussaud's je potřeba jeho nahlášení předem v přihláškovém formuláři z důvodu jeho rezervace. Příplatky se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané smlouvy o zájezdu.

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

Mohlo by Vás také zajímat

CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace