Slovenský ráj, Dobšinská ledová jeskyně a posezení v kolibě

Národní park Slovenský ráj se řadí k těm místům, která by návštěvník Slovenska neměl vynechat. Kdysi celistvou plošinu rozkrájely řeky a potoky na několik menších plošin a za tisíce let vytvořily charakteristické rokle s vodopády, kaskádami, soutěskami, kaňony, skalními útvary, vrty, propastmi a jeskyněmi. Cesty těmito kaňony s průzračnou vodou jsou velkým turistickým lákadlem. Aby však byly schůdné, jsou vybaveny žebříky, lávkami a stupačkami.

Návštěvu Slovenského ráje zahájíme sestupem do největší ledové jeskyně na Slovensku. V Dobšinské ledové jeskyni, která je zařazena do UNESCO, nás čeká poutavá prohlídka ledových dómů při v létě unikátní teplotě kolem 2°C pod nulou. Jedná se o jeden z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších přírodních jevů Slovenského ráje.

Po prohlídce nás autobus převeze na začátek těch nejkrásnějších turistických tras, které Slovenský ráj nabízí. Čeká nás zdolávání žebříků, lezení po lávkách a můstcích i skákání z kamene na kámen v korytě říček. Buďte bez obav, nic fyzicky náročného, ale pro jistotu doporučujeme zvolit takovou obuv, které nevadí chladná průzračná voda národního parku. Během přejezdu obdržíte mapku a náš průvodce vás seznámí s možnostmi výletů a představí turistické trasy, kterými se následně budete moci s ním či individuálně vydat.

Vyzkoušet můžete jednu ze dvou turistických tras.
První z nich je Suchá Belá, která vede skrz koryto stejnojmenné říčky. Projdeme přes krátkou louku k lesu, kde se ukrývá ústí rokliny. Po dřevěných schůdcích sestoupíme do koryta potoka, kterým vede téměř celý výstup. V roklině Suchá Belá najdete největší množství lávek, stupaček, můstků, žebříků a dalších technických pomůcek, které činí tuto trasu velice atraktivní. Čeká nás výstup podél třicet metrů vysokých kaskád Misových vodopádů, ze kterých se mnohým až tají dech. Po žebřících se dostaneme také do skalního okna, které dalo jméno dalšímu z vodopádů, které při výletě potkáme, a to Okienkovému vodopádu. Po opuštění rokliny necháme skalní stěny za sebou a bukovým lesem dojdeme až ke studánce s odpočinkem.

Od studánky nás cesta zavede na Kláštorisko. Jedná se o ruiny kartuziánského kláštera, které se společně s turistickou chatou, kde si lze dát občerstvení, nachází na rozlehlých lukách s nádherným výhledem na Vysoké Tatry a možností fantastického odpočinku.

Druhou, náročnější trasou, kterou budete moci zdolat, je Prielom Hornádu s Kláštorskou roklinou plnou vodopádů. Trasa, která byla zbudována ve skále několik metrů nad hladinou Hornádu, vás dovede až k Retazovému mostu, zavěšenému vysoko nad vodní hladinou. Kláštorskou roklinou nevede cesta, ale kdo by odolal vzdušné procházce po železných roštech s okouzlujícími výhledy do údolí řeky. Výstup vede z velké části korytem potoka, ve kterém obvykle nebývá moc vody a dá se tak lehce projít přeskakováním po kamenech a popadaných kmenech. Cestou narazíte na nesčetné množství fascinujících vodopádů a vodních kaskád. Stejně jako u první varianty, i zde výlet končí na slunných loukách Kláštoriska s fascinujícími výhledy na Vysoké Tatry.

Ti z vás, kteří jsou turisticky zdatní, hravě zvládnou spojit obě nabízené trasy a užít si tak vše, co tato část Slovenského ráje nabízí. Zájezd naopak nedoporučujeme osobám s omezenou schopností pohybu.

Po zážitcích ve Slovenském ráji nás čeká kulinářský zážitek v podobě návštěvy tradiční slovenské koliby. V rámci tříchodového menu budeme moci ochutnat typická slovenská jídla jako je kapustnica, halušky s brynzou a tatranské pirohy či lokše nebo jiné speciality.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacecena zájezdu*nástupní místa
zelená = aktivovaná
červená = obsazená
oranžová = uzavřená
V-PZ525
volno
07. 08. - 09. 08. 2020
Slovenský ráj
Slovensko
2 190 Kč
Praha, Jihlava, Brno
V-PZ525
volno
17. 08. - 19. 08. 2020
Slovenský ráj
Slovensko
2 190 Kč
Praha, Jihlava, Brno
*bez rozdílu věku

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu Vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Praha - od hotelu Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 (sraz cca 23:20, návrat kolem 06:30);

Jihlava - čerpací stanice OMV Pávov na dálnici D1 - směr na Brno (sraz cca 01:00, návrat cca 05:00);

Brno - roh ulic Svatopetrská x Černovická - parkoviště za zastávkou MHD Mariánské náměstí (sraz cca 02:30, návrat cca 03:45)

Program zájezdu

1. den - sraz v nočních hodinách

2. den - příjezd v ranních hodinách k Dobšinské ledové jeskyni, po prohlídce přejezd na začátek turistických tras, společný či individuální výlet, večer návštěva koliby, odjezd zpět do ČR v pozdních večerních hodinách

3. den - návrat v brzkých ranních hodinách

Doporučení

Teplota v Dobšinské ledové jeskyni se pohybuje okolo -2°C, proto pro návštěvu doporučujeme teplé oblečení a pevnou obuv. Na turistických trasách Slovenského ráje se chodí po nerovném a mokrém terénu, proto doporučujeme vhodnou obuv.

Doprava

Během zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací, DVD a WC; pro menší skupiny mikrobus.

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Pojištění

Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh (+ 60 Kč/osoba) či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku + 120 Kč/osoba). Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, zákonné pojištění CK, služby průvodce a tříchodové menu.

Cena nezahrnuje vstupné

děti do 5,99 letděti 6 - 14,99 letsenioři nad 60
let
dospělí
Dobšinská ledová
jeskyně
zdarma
4,00€
7,00€
8,00€
Národní park
Slovenský ráj
zdarma
0,50€
0,50€
1,50€


Úhrada vstupného je povinná, vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu. Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace