Adventní WroclawTéměř sto mostů navzájem propojuje malebné uličky Wroclawi, jež leží na několika ostrovech na řece Odře a právem nese označení „polské Benátky“. Počtem mostů se město řadí na čtvrté místo v Evropě, hned po Amsterdamu, Benátkách a Petrohradu. Jakožto jedno z nejstarších polských měst, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, se Wroclav stala v roce 2016 Evropským hlavním městem kultury.

Ostrov Tumski je jednou z nejstarších částí města. Svým návštěvníkům nabízí procházky kolem mnoha kostelů a klášterů, v čele s nádhernou gotickou katedrálou Svatého Jana Křtitele, která má nejvíce vitráží v celém Polsku. Na Rynku, jednom z největších středoevropských náměstí v Evropě, budeme obdivovat převážně barokní, ale i rokokové a renesanční stavby či budovu gotické radnice. Její součástí je renesanční věž a nejstarší restaurace v Evropě, Piwnica Świdnicka, kde se na pivo zastavovali i Chopin, Goethe či Chaplin.

Během naší návštěvy uvidíme také barokní budovu Vratislavské univerzity, na které v 19. století působil český vědec J. E. Purkyně, či Solné náměstí, kde se v minulosti obchodovalo se solí z dolu ve Věličce.

Nevídaným fenoménem se ve Wroclawi stali trpaslíci. Šplhají po lampách, žebrají, tančí a zpívají nebo jezdí na motorkách. Odkazují na rozsáhlé archeologické vykopávky, během nichž byly objeveny ostatky malých stvoření. Jejich stopy budeme během prohlídky sledovat i my.

Počátky místních adventních trhů sahají až do 16. století. Vánoční náladu v kulisách historického centra na náměstí Rynek, nazdobeném mnoha světly a dekoracemi, navodí stánky s punčem, tradičními klobásami, smaženými plackami, ovocem na špejli v čokoládě, řemeslnými výrobky nebo místní krajovou specialitou – sýrem připraveným na různé způsoby.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacekategoriecena zájezdunástupní místo
V-PZ521
žádný termín
Adventní
Wroclaw
dítě do 17,99 let
dospělá osoba
890 Kč
990 Kč
Praha


Program zájezdu

Ráno - sraz v ranních hodinách, před polednem příjezd autobusem do Wroclawi
Den - procházka historickým centrem města s průvodcem, shlédnutí hlavních památek, následně rozchod na vánočních trzích
Večer - odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách

Nástupní místo a čas odjezdu

zájezdupřesnění místačas srazučas návratu
Wroclaw
metro Černý Most, Praha
7:00
23:30 - 0:30


Doprava

Zahraničním autobusem s klimatizací, DVD a WC.

Pojištění

Všichni účastníci si mohou v objednávkovém formuláři přiobjednat pojištění léčebných výloh do zahraničí (30 Kč) či komplexní pojištění (50 Kč). CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Cena zahrnuje

Dopravu zahraničním autobusem, zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace