Berlín - moderní město, kde se psaly dějinyNavštivte s námi Berlín - moderní město, kde se psaly dějiny. Vraťte se s námi o 70 let zpět a připomeňte si poslední dny války, kdy Rudá armáda obklíčila Berlín a postupovala do vládní čtvrti k legendárnímu Führerbunker. Navštivte pietní Památník holocaustu či světoznámé Židovské muzeum. Proplujte s námi časem od 8. května 1945 přes symbol studené války - Berlínskou zeď či Vzdušný most až po současnou evropskou metropoli. Navštivte obchody a zažijte večerní Berlín!Prohlídka města

Během prohlídky města s profesionálním průvodcem navštívíme místa, ve kterých se mělo rozhodovat o osudu celé Evropy. Přes sjezdový sál Germanii a Hitlerovo Nové kancléřství se dostaneme až do míst, kde stával bunkr, ve kterém ukončil svůj život Adolf Hitler, Eva Braunová i Joseph Goebbels se svojí rodinou. Uvidíme také monumentální dárek, který věnoval architekt Albert Speer svému vůdci k 50. narozeninám - vítězný sloup Siegessäule.
Po ukončení války byl Berlín rozdělen na 4 okupační sektory - ze tří se následně stal Západní a ze sovětské Východní Berlín. Mezi oběma městy bylo možné projít pouze přes jediný hraniční přechod. Během studené války museli spojenci zásobovat Berlín téměř rok pomocí Vzdušného mostu. Celý proces byl dovršen stavbou Berlínské zdi. Při prohlídce navštívíme obě dvě části města i hraniční přechod Check point Charlie, na kterém si můžete nechat dát do pasu symbolické razítko či se vyfotografovat s americkým vojákem. U Berlínské zdi se dozvíme, proč vznikla, jak fungovala i si připomeneme osudy lidí, kteří se pokusili o její překonání. Po jejím pádu vzniklo mnoho staveb, které nám mají připomínat 2. světovou válku a upozorňovat na nebezpečí extremismu. Navštívíme tak Památník holocaustu, který nám svými betonovými kvádry a životními příběhy připomene osudy židovského obyvatelstva. Pro zájemce bude též možná návštěva Židovského muzea.
Dnešní Berlín, patřící mezi významná kulturní a ekonomická centra Evropy, si připomeneme na Postupimském náměstí, kde se v Centru Sony odehrává každoročně mezinárodní filmový festival Berlinale, a kde se nachází nejoblíbenější obchodní centrum Berlína - Arkaden, ve kterém budeme mít dostatek času jak na nákupy, tak i na posezení v restauracích u sklenice berlínského piva Berliner Weisse či mňamkou pod názvem Currywurst.

Během prohlídky neopomeneme ani symboly města, kterými jsou například Televizní věž, Říšský sněm, Braniborská brána či třída Unter den Linden.Židovské muzeum (možnost návštěvy v rámci odpoledního volna)

Budova, ve tvaru rozbité Davidovy hvězdy, do které nevede vchod. To je největší židovské muzeum v Evropě, které nám představuje 2000 let starou historii německých židů od příchodu z Izraele, jejich život v Ghettech, všední zábavu i starosti, až po nástup nacismu, holocaust a konečné řešení. Připomíná i významné osobnosti židovského původu, jako například Alberta Einsteina, Franze Kafku, Mosese Mendelssohna a další.Volný program

Odpoledne a večer doporučujeme návštěvu obchodního centra Arkaden, ve kterém se nachází obchody známých značek. Navštívit lze též náměstí Alexanderplatz se svými obchodními domy a obchodem Primark se svým módním zbožím za nízké ceny.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacecena zájezdu
za osobu*
nástupní místa
V-PZ514
není vypsán
žádný termín
Berlín
Německo
1 190,- Kč
Praha, Lovosice, Ústí nad Labem
*bez rozdílu věku (dítě či dospělá osoba)

Nástupní místa a časy odjezdů

Přesné místo nástupu a čas odjezdu Vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Praha - metro C Ládví, Střelničná 18, Praha 8 (sraz 05:00, návrat cca 24:00);
Lovosice - parkoviště obchodu Lidl, Tovární, Lovosice (sraz 05:50, návrat cca 23:15)
Ústí nad Labem - čerpací stanice Globus - Tyršova 869, Ústí nad Labem (sraz 6:15, návrat cca 22:45)

Program zájezdu

Ráno - odjezd z jednotlivých nástupních míst
Dopoledne - příjezd do Berlína, okružní jízda Berlínem a prohlídka města s průvodcem.
Odpoledne - závěr prohlídky, pro zájemce přejezd na prohlídku Židovského muzea a zpět, volný program
Večer - odjezd zpět do ČR
Noc - návrat do ČR v nočních hodinách

Doprava

Během zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací, DVD a WC; pro menší skupiny mikrobus.

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Pojištění léčebných výloh

Všichni účastníci si mohou v objednávkovém formuláři přiobjednat pojištění léčebných výloh do zahraničí (30 Kč) či komplexní pojištění (50 Kč).

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje vstupné

děti, studentidospělí
Židovské muzeum
€3
€8
ostatní v programu uvedené prohlídky
zdarma
zdarma

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

Mohlo by Vás také zajímat

CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace