Československo 100 let

Školní výlet z Prahy a okolí - č. 229 Československo 100 let


Oslavte se svými žáky významné výročí vzniku samostatného Československa výletem na středověký hrad Houska a v jeho prostorách si připomeňme významné události, které předcházely vzniku našeho samostatného státu. Nechme děti poznat hlavní průsečíky našich dějin, aby lépe porozuměly významu vlastenectví, představme si společně české státní symboly i příležitosti, kde se s nimi setkáváme.
Cestu českými dějinami otevírá kronikář Kosmas, který dětem přiblíží počátky naší historie. V hradní kapli nás bude čekat patron české země, Svatý Václav, s nímž si připomeneme události z dob přemyslovského knížectví. Do českého království vkročíme v době, kdy český král Přemysl Otakar II. upevňuje své postavení v Evropě. Zúčastníme se také audience u císaře Karla IV. Přes další události se přesuneme až k českým obrozencům, společně s Josefem Kajetánem Tylem si zazpíváme píseň Kde domov můj a s Bedřichem Smetanou se budeme chystat na otevření Národního divadla. Finále naší exkurze dějinami patří vzniku samostatného Československa a prvnímu prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi, který nám předá své poselství do dalších let. V rámci oslav společného století si přiblížíme období První republiky, Protektorátu i komunistického režimu. Vzpomeneme na sametovou revoluci a rozdělení republiky. Odcházet budeme s poselstvím TGM do dalších 100 let. Co nám asi vzkáže?Program probíhá v prostorách hradu Houska a doporučujeme jej pro 3.–5. třídu, vhodný je též pro 6.–9. třídu ZŠ.

www.vyroci100let.cz

15. - 26. října 2018
420 Kč/žák
6 - 7 hodin

Informace k objednávce školního výletu

Cena zahrnuje:
- průvodce cestovní kanceláře
- dopravu autobusem splňujícím všechny předepsané normy EU
- veškeré vstupy, poplatky, parkovné, DPH
- tematický program uzpůsobený věku žáků
- dárek pro každého žáka na rozloučenou
- 2-3 učitele zcela zdarma včetně příjemného dárku

Uvedená cena platí při minimálním počtu 38 žáků, rádi Vám však vytvoříme i cenovou kalkulaci pro menší počet.

Při vyplňování přihláškového formuláře či při telefonické objednávce si budete moci vybrat požadovanou velikost autobusu, která se odvíjí od minimální úhrady a to následovně:
minimální úhrada za 38 žáků = autobus splňující normy Euro se 45 místy
minimální úhrada za 42 žáků = autobus splňující normy Euro se 49 místy

Uvedená cena je platná pro Prahu, ostatním klientům z okolí Prahy vytvoříme kalkulaci na míru.

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace