Často kladené dotazy k zájezdům ve Velké Británii

Jak mám postupovat, když chci svým studentům nabídnout zájezd?

Vše doporučujeme nejprve konzultovat s vedením školy (termín výjezdu, zúčastněné třídy apod.) Následně můžete vybírat z naší pestré nabídky nebo nám můžete sdělit své požadavky a my vám zájezd připravíme podle vašich představ. Vaši poptávku zpracujeme a připravíme pro vás veškeré podklady včetně přihlášek, které vám usnadní oslovení studentů.

Je možné zájezd realizovat i s menším počtem studentů?

Každoročně nabízíme řadu termínů, ve kterých pořádáme zájezdy pro menší skupiny, na které se můžete přihlásit již se skupinou od deseti studentů. Na těchto zájezdech slučujeme více takovýchto skupin, abychom vám mohli garantovat nejnižší možnou cenu. Aktuální přehled zájezdů pro menší skupiny naleznete zde.

Lze sjednat informační schůzku pro rodiče nebo si domluvit osobní konzultaci?

Ano, po dohodě vás rádi navštívíme ve vaší škole, kde vám představíme vámi zvolený zájezd a probereme veškeré podrobnosti. Dále ve vaší škole rádi připravíme bezplatnou informační schůzku pro rodiče a studenty.

Jaký pojede autobus?


Na autobusovou dopravu klade naše cestovní kancelář velký důraz. Spolupracujeme proto pouze s profesionálními dopravci a všechny naše autobusy splňují bezpečnostní normy Evropské unie. Autobus je vždy vybaven klimatizací, WC, DVD přehrávačem a k dispozici je i občerstvení. Samozřejmostí jsou bezpeční pásy na všech sedadlech.

Jaký bude průvodce a program?

Na zájezdu vás bude doprovázet profesionální průvodce specializující se na zájezdy do Velké Británie. Průvodce má připraven kontinuální program upravený podle věku žáků. Součástí programu jsou též tematické pracovní listy na každý den.

Je v ceně zájezdu pojištění?


Ano, v ceně zájezdu je zahrnuto pojištění léčebných výloh. do zahraničí. Zároveň cena zájezdu zahrnuje zákonné pojištění CK proti úpadku. Studenti si v rámci závazných přihlášek mohou zvolit za příplatek rozšířenou variantu pojištění, která navíc zahrnuje úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví, na majetku, pojištění zavazadel a storna zájezdu.

Jak probíhá platba?

Standardně je platba rozdělena na zálohu a doplatek. Škola si může zvolit, zda bude vybírat peníze sama a následně je převede oproti faktuře na účet CK2, či zvolí variantu, kdy žáci hradí individuálně přímo na účet CK2 a pedagogové pouze mohou online sledovat, jak má který žák uhrazeno.

Jak probíhá ubytování v hostitelských rodinách?

Studenti jsou v hostitelských rodinách ubytováni po dvojicích, trojicích či čtveřicích, a to vždy dle kapacitních možností rodin. Studenti jsou jejími hosty a rodina se o ně stará. Proto je třeba rodinu respektovat a dbát jejích pokynů. Po večerním návratu do rodiny se již žáci nemohou sami vzdalovat z místa ubytování (bez ohledu na věk).

Je potřeba mít při cestě do zahraničí pas?

Povinností každé osoby, tedy i dětí, je mít s sebou náležitý cestovní doklad. Tím je buď občanský průkaz se čtecí zónou nebo cestovní pas. Oba doklady musí být platné po celou dobu trvání zájezdu.

Může se zájezdu zúčastnit student, který je vegetarián nebo má bezlepkovou či jinou dietu?


Hostitelské rodiny jsou zpravidla schopny vyhovět veškerým požadavkům a omezením týkající se stravy, nicméně je zapotřebí CK o této skutečnosti informovat předem, abychom mohli rodině informaci předat.

Mohou se zájezdu zúčastnit i studenti, kteří mají jiné než české státní občanství?

Pro občany jiného státu EU či USA, platí pro ně stejné podmínky, jako pro české studenty (platný cestovní pas či občanský průkaz).
V případě občanů třetích zemí (nejčastěji Vietnam, Ukrajina, Rusko atd.) s trvalým nebo dlouhodobým pobytem v ČR, kteří nedosáhli věku 18 let, je kromě pasu zapotřebí i speciální formulář "Seznam cestujících na školní výlet v rámci Evropské Unie", který vydává cizinecká policie v místě bydliště. Na tomto formuláři je potvrzena účast dotyčného na zájezdu ředitelem školy a cizineckým úřadem. Tento doklad se předkládá při hraniční kontrole jak ve Velké Británii tak i dalších státech Schengenského prostoru. Je nutné, aby měl každý student, kterého se seznam týká, vlastní potvrzený seznam. Není tedy již nutné Tranzitní vízum. Pokud se však již bude jednat o studenta – občana třetích zemí, který již dosáhl (v době konání zájezdu) věku 18 let, je jeho povinností informovat se na příslušné ambasádě o náležitostech vyřízení víz.


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace