Mistr Jan Hus 1415

Poznejte tajemno města Kostnice, kde před 600 lety prožíval poslední dny svého života slavný mistr Jan Hus a kde byl nakonec za své názory upálen!Vydejte se s námi na unikátní zájezd do německé Kostnice, která se rozkládá na břehu Bodamského jezera a zároveň se nachází v blízkosti řeky Rýn. Připomeňte si místa spojená s událostmi, jež jsou pevně spjaty s jedním z největších Čechů, mistrem Janem Husem. Dále navštívíme neobvyklý květinový ostrov Mainau, jenž leží v těsné blízkosti města Kostnice a rozkládá se přímo v Bodamském jezeře. Náš zájezd navíc obohatíme návštěvou vzdálenějšího švýcarského kantonu Schaffhausen, kde se necháme unést prohlídkou nejmohutnějších říčních vodopádů Evropy - Rýnských vodopádů.Mistr Jan Hus a Kostnice

V roce 2015 tomu bude 600 let, kdy byl v Kostnici upálen mistr Jan Hus. Město slaví toto 600leté výročí jako událost celoevropského významu, protože červencové dění roku 1415 odstartovalo události, které změnily chod dějin v následujících staletích. O které události konkrétně šlo, se dozvíme během prohlídky Husova domu, kde Mistr žil během procesu. Stálá expozice nám umožní nahlédnout např. na Husův neobyčejný život v Praze, dále nám ukáže, jak Hus zasáhl do vývoje českého jazyka, a v neposlední řadě zjistíme, co všechno se dělo během Koncilu, a mimo jiné si připomeneme další osobnost, která je s těmito událostmi rovněž úzce spjata, a to krále Zikmunda. V Kostnici toho na Vás ale čeká mnohem víc. Mimo návštěvy Husova domu také uvidíme onu slavnou budovu Koncilu, kde byl Hus souzen, a nevynecháme ani místo, kde byl hlavní představitel reformace v českých zemích upálen. Naše kroky nás zavedou ještě k mnoha dalším pamětihodnostem, jako např. k budově bývalého dominikánského kláštera, kde se roku 1838 narodil slavný hrabě Ferdinand von Zeppelin, dále k nádherné radnici, která je postavena v italském renesančním stylu, a nezapomeneme také projít středověkou bránou Schnetztor, jež byla součástí opevnění historického centra Kostnice. Po prohlídce budete mít čas k procházce po březích Bodamského jezera, prohlídce stánků, návštěvě některého z obchodních domů či posezení v některé z místních restaurací.Květinový ostrov Mainau

Navštívíme také unikátní květinový ostrov Mainau, který se každý rok od jara do podzimu mění v bujný ráj exotických rostlin. Díky teplému klimatu se zde daří např. palmám, pomerančovníkům a nejrůznějším květinám a ostrůvek tak působí dojmem, jako by sem připlul přímo ze Středozemí. Jedinečnost tohoto úchvatného ostrova je navíc podtržena jeho polohou na samém úpatí Alp, která vytváří takřka idylické a romantické prostředí. Kromě okouzlujících rozlehlých zahrad zde můžete navštívit nádherný barokní zámek, dům motýlů, sochařskou dílnu a spoustu dalších zajímavostí.Ohromné Rýnské vodopády

Nevynecháme ani návštěvu Rýnských vodopádů, nejmohutnějších říčních vodopádů v Evropě. Tyto úchvatné vodopády, staré více než 14 000 let, nalezneme v severní části Švýcarska, nedaleko města Schaffhausen. Výška vodopádů dosahuje 23 metrů, šířka je úžasných 150 metrů a překvapivý je především průtok. Jedinečný výhled přímo na Rýnské vodopády poskytuje Reinfallquai společně s vyhlídkami naproti vodopádům, a tak nic nebrání tomu, abychom si vskutku dechberoucí pohled na tuto obří masu vychutnali se vším všudy.

Termíny a ceny - Mistr Jan Hus 1415

č. zájezdutermíncena zájezdu
za osobu*
nástupní místa
V-PZ511
uzavřeno
2. 5. - 3. 5. 2015
2 990,- Kč
Praha, Beroun, Plzeň
V-PZ511
uzavřeno
8. 5. - 9. 5. 2015
2 990,- Kč
Praha, Beroun, Plzeň
V-PZ511
uzavřeno
16. 5. - 17. 5. 2015
2 990,- Kč
Praha, Beroun, Plzeň
V-PZ511
uzavřeno
23. 5. - 24. 5. 2015
2 990,- Kč
Praha, Beroun, Plzeň

*bez rozdílu věku (dítě či dospělá osoba)

Nástupní místa a časy odjezdů


Přesné místo nástupu a čas odjezdu Vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.


Praha - od hotelu Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 (sraz 00:10, návrat cca 06:30 - 07:30)


Beroun - parkoviště u čerpací stanice OMV, vedle obchodního domu Kaufland (roh ulic Obchodní a U Dálnice) (sraz cca 01:00, návrat cca 05:30 - 06:30)


Plzeň - autobusová zastávka Ústřední hřbitov II. (otočka autobusů), vedle obchodního domu Tesco (Rokycanská) (sraz cca 01:55, návrat cca 04:30 - 05:30)

Program zájezdu

1. den - sraz v nočních hodinách, ráno příjezd k Rýnským vodopádům, přejezd na květinový ostrov Mainau, plavba lodí po Bodamském jezeře do Kostnice, prohlídka s průvodcem, individuální program, odjezd ve večerních hodinách (sled jednotlivých částí programu se může z důvodu návaznosti prohlídek lišit)

2. den - návrat v ranních hodinách


Doprava

Během zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací, DVD a WC.

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Pojištění léčebných výloh

Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh (+ 60 Kč/osoba) či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku + 120 Kč/osoba).

Cena zahrnuje

Dopravu zahraničním autobusem, průvodce po celou dobu zájezdu, prohlídku Kostnice se zaměřením na Jana Husa s profesionálním průvodcem a s návštěvou Husova domu, zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje vstupné*

dětistudentidospělí
Květinový ostrov Mainau
zdarma (do 12,99 let)
€11 (se studijním průkazem)
€19
plavba lodí po Bodamském jezeře
€3,60 (do 15,99 let)
€5 (16 - 24,99 let)
€8,20


* Vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané smlouvy o zájezdu.

Dárkový poukaz

Kupujete zájezd jako dárek? Stačí při vyplňování přihláškového formuláře do pole Poznámka vložit heslo "Dárkový poukaz" a my Vám ho připravíme!

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

Mohlo by Vás také zajímat


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace